THE SPICE JURMALA DIARIES

The spice jurmala Diaries

The spice jurmala Diaries

Blog Article

Ūdens nesošie smilšu slāņi pamatā veidojušies pie jūras, senās upju grīvās, vecās upju gultnēs, atsevišķās vietās esošu upju krastos, pie lielākiem ezeriem. Tas, cik tālu no krasta ir šādi slāņi, atkarīgs no konkrētās vietas. Diemžēl tikai aptuveni desmit procentos Latvijas teritorijas iespējams ierīkot spici.

Ūdens spice pēc būtības ir ļoti vienkārša, tā parasti ir polietilēna vai fulfilledāla caurule kurā saurbti daudzi mazi caurumi kuriem pa virsu ir cieši piestiprināts smalks metāla vai neilona siets

Lai izvēlētos vietu spicei, nav nepieciešama rīkstnieka palīdzība. Spice tiek ievietota plašā ūdensnesošā smilšu slānī, nevis kā gadījumā ar aku, kad ar grodiem jātrāpa šaurai ūdensnesošai dzīslai.

Pārdošanā esošie elektriskie sūkņi spēj ūdeni izcelt tikai no sešu, septiņu, retos gadījumos – astoņu metru dziļuma. Tātad sūknis jānovieto tuvāk ūdens virsmai, un šim nolūkam jārok papildu aka jeb šahta. Aritmētika ir vienkārša. Ja ūdens atrodas fifteen metru dziļumā, tā pacelšanai jāierok vismaz pieci grodi, kurš katrs ir one,5 metrus plats. Tad sūkni varēs ievietot šahtā 7,5 dziļi, un tāds pats attālums paliks līdz ūdenim. Šis darbs bieži izmaksā vairāk, nekā urbšana vai skalošana. Protams, paliek arī iespēja grodus ierakt pašam. Jāpiebilst, ka mazāk dziļām spicēm iespējams izmantot mehānisko rokas pumpi. Tas ļauj iztikt bez elektrības pievada, kas ir aktuāli kapos vai citās nomaļās vietās. Labāk izmantot papildu hidroforu Spici parasti ierīko pagalmā, lai tā būtu pieejama gan no dzīvojamās mājas, gan no pārējām ēkām. Earlierāvīgai izmantošanai ir izdevīgi ierīkot aku dzīvojamā mājā - tehniskajā telpā vai pagrabā. Ja ūdeni iegūst arī ziemā, cauruļu sistēma jāsargā no aizsalšanas. Caurules šahtā vajadzētu nosiltināt, guess piegādes sistēma jāierok vismaz metra dziļumā. Ja spici izdodas ierīkot āderu krustpunkta, ūdens parasti ir pietiekami. Taču, tāpat kā akā, ūdens var izsīkt. Tāpēc, ja ūdeni izmanto lielos daudzumos (piemēram, dārza laistīšanai) būtu ieteicams sistēmai pievienot lielāku papildu spiedienkatlu jeb hidroforu. Prakse liecina, ka a hundred and fifty litru tilpums ir pietiekams. Spices priekšrocības * Salīdzinoši zemas izmaksas, taču tās var pieaugt, ja jāurbj dziļi. * Spici grūti piesārņot no ārpuses. Tajā nekas nevar iekrist kā akā. * Var veidot ūdensapgādes sistēmu vairākām mājām vai mazdārziņiem. * Var izmantot mehānisko rokas sūkni. Spices trūkumi * Grūti prognozēt, vai urbumā būs pietiekams ūdens daudzums. * Ventilis, savienojumi u.c. detaļas korozijas vai mehāniskas iedarbības rezultātā var sabojāties. Tad ir grūti atrast bojājumu, jo visa sistēma atrodas dziļi zem zemes. * Var nākties rakt papildu šahtu, lai novietotu sūkni tuvāk ūdenim. * Seklākā akā nav garantēta laba ūdens kvalitāte. Turpinājums sekos

Ja smilts ir graudaina (irdena) un gruntsūdens līmenis nesākas dziļāk par 6m no zemes virsmas, tad spici ierīkot nevajadzētu būt nekādām problēmām.

Ūdens spices izmaksas veido dažādi faktori, wager galvenie ir spices ierīkošanas sarežģītības pakāpe un materiālu izvēle.

kur spice iesista, tādēļ vietās, kur grunts sastāvs bieži keyās, ir  liela iespēja kļūdīties ar optimālo sieta

Ūdens ieguves veida izvēli nosaka vairāki faktori: vēlamais iegūstamā ūdens daudzums, mājas atrašanās vieta un tās ģeoloģiskās īpašības.

Sūknis ir nepieciešams, lai paceltu ūdeni no spices. Var izvēlēties starp roku darbināmiem sūkņiem (pumpjiem), kas ir vienkārši - guess mūsu laikos zemas kvalitātes, pārsvarā mūsu laikos uzstādam hidroforus, kas nodrošina automātisku ūdens padevi un ir piemēroti lielākiem ūdens patēriņiem.

Jāierīko ūdens filtrācijas sistēma, lai ūdeni atbrīvotu no iespējamiem ķīmiskajiem piemaisījumiem. Vislabāk izvēlēties attīrīšanas kolonnu, kura strādā automātiski.

Traģiska ziņa par vakardienas Ventspils avāriju – viens spices ierikosana marupe no cietušajiem bērniem slimnīcā miris

Mēs ierīkojam spices, kas paredzētas ūdens iegūšanai no smilšu horizontiem, kas atrodas four–thirty metru dziļumā, atkarībā no pamatslāņa struktūras. Šādās situācijās ūdens tiek iegūts no dolomīta un merģeļu slāņiem vai augšējā smilšakmens slāņa.

403 Forbidden Make sure you ahead this mistake display to buvkom.lv's WebMaster. Obtain is forbidden to your requested webpage:

Mēs jau vairāk kā twenty gadus nodarbojamies ar ūdens spicu ierīkošanu, līdz ar to mēs esam izpētījuši augsnes stāvokli visos Latvijas reģionos. Mēs varam piedāvāt vislabāko risinājumu individuāli katram klientam. Mūsu pieredze un zināšanas ļauj izpildīt arī nestandarta klienta vēlmes.

Report this page